Przedszkole Piaski

Przedszkole Piaski
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W dniach 18,20,21.06.2018r odbyły się uroczyste zakończenia roku przedszkolnego. Dzieciom z grupy Motylki , Pszczółki i Bajkowe Ludki które uroczyście zakończyły etap przedszkolny życzymy dużo sukcesów w zmaganiach szkolnych. Ostatni występ, przygotowany przez Przedszkolaki, pod okiem swoich Pań, obejrzeli przybyli Rodzice. Nie ukrywając łez wzruszenia i dumy nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współpracę i dzieciom za wspólnie spędzony czas. Powodzenia przyszli uczniowie! Dokumentacja zdjęciowa- Galeria- Pożegnanie starszaków 2018r.

W dniach 11-12 czerwca 2018r w oddziale Bajkowe Ludki odbyły się „Dni otwarte”. Przyszłe przedszkolaki wraz z rodzicami miały okazję zobaczyć, jak wygląda nasze przedszkole. Ponadto dzieci miały możliwość uczestniczyć w różnych zabawach z rówieśnikami (zabawy z chustą animacyjną, zabawy przy muzyce- w kole, w parach itd.) oraz wzięły udział w zajęciach organizowanych. Wiele radości dostarczyło dzieciom wykonanie pracy plastycznej- malowanie farbami motyla (malowanie palcami) oraz zabawy w basenie z kulkami. Mamy nadzieję, że wspomnienia zabaw, pozostaną w ich pamięci do września, gdy przekroczą progi przedszkola już jako przedszkolaki. Dokumentacja zdjęciowa – Galeria – Dni Otwarte 2018r.

Z okazji odzyskania 100 rocznicy Niepodległości – 11 czerwca 2018r (w poniedziałek) w naszym przedszkolu odbył się między przedszkolny konkurs wiedzy o Polsce na podstawie wybranych legend, prowadzony przez panie: Małgorzatę Półtoraczyk i Ilonę Radwan. Gościliśmy dzieci z oddziałów przedszkolnych w Bodzewie, w Szelejewie oraz w Piaskach. Wiedza dzieci była imponująca. Każde zadanie zostało oceniane przez komisję w składzie:

Sekretarz Gminy Piaski – Pan Andrzej Konieczny, Panie Bibliotekarki : Anna Twardowska i Maria Juszczak oraz Pani Dyrektor Jolanta Sowińska . Rywalizacja była zacięta, a o wygranej zadecydowały niewielkie różnice punktowe . I miejsce zajęły Pszczółki, II miejsce Motylki z Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach, III miejsce przedszkolaki z oddziału w Szkole w Piaskach i ex aequo przedszkolacy z Szelejewa, a IV miejsce dzieci z oddziału w Bodzewie. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Dokumentacja zdjęciowa – Galeria- 100 rocznica Niepodległości

8 czerwca 2018r na terenie przedszkola w Strzelcach Wielkich było gwarno. To wszystko za sprawą pikniku muzyczno- rodzinnego pt. „Jaka to melodia?”, zorganizowanego przez grupę Bajkowe Ludki. W pierwszym etapie na scenie występowali mali artyści przebrani za piosenkarzy nie tylko polskich, ale również światowej sławy. Wśród nich mogliśmy zobaczyć: Michaela Jacksona, Cleo, Marylę Rodowicz, Dodę, Andrzeja Rosiewicza, Zbigniewa Wodeckiego, Golec u`Orkiestra, Czesława Niemena, Madonnę. Jak na teleturniej pt. „Jaka to melodia?” przystało, nie mogło zabraknąć uczestników odgadujących utwory. Byli nimi zaproszeni goście, a mianowicie: sekretarz Gminy Piaski- Pan Andrzej Konieczny, Radna Gminy Piaski- Pani Karolina Przybylska, oraz przedstawiciel Rady Rodziców- Pan Karol Kowalik. Prowadzący- Pan Sebastian Nowak wcielił się w rolę Roberta Jankowskiego i rewelacyjnie poprowadził całą imprezę. Dyrektor przedszkola, Pani Jolanta Sowińska wręczyła uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz medale. W drugiej części pikniku, okazję do zaprezentowania się mieli rodzice wraz z dziećmi. Ich zadaniem było podanie tytułu utworu dziecięcego (gdzie podpowiedzią były kolorowanki przygotowane wcześniej przez dzieci) i zaśpiewanie lub zatańczenie do fragmentu piosenki. Dzieci przygotowały również podziękowania dla rodziców za ich trud włożony w opiekę i wychowanie w piosence pt. „Mamo, tato co Wy na to?” i wręczyły niespodzianki. Uśmiechy na twarzach dzieci, rodziców, dziadków były dowodem na to, że udało nam się wspólnie miło spędzić popołudnie. Dokumentacja zdjęciowa – Galeria- Piknik rodzinny 2018

Zobacz nasze starsze artykuły o architekturze:

About the author