Płyty warstwowe

Płyty warstwowe
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

plyty-warstwowe-4Jednym z powszechnie stosowanych materiałów budowlanych są płyty warstwowe. Jak sama nazwa wskazuje składają się one z warstw. Dwie powłoki zewnętrzne stanowi blacha stalowa, natomiast powłokę wewnętrzną tworzy główny element- rdzeń. Wewnętrzna warstwa zapewnia izolację zarówno termiczną, jak i akustyczną, a wykonana z wełny mineralnej również ogniową. Płyty warstwowe, tak jak inne materiały są z roku na rok unowocześniane, aby zapewnić maksymalną jakość oraz dopasować się do wymagań klienta. Nierzadko też produkowane są w taki sposób, aby zagwarantować odporność na środowiska agresywne. Pomimo tak sporych wymagań są one łatwe w montażu, a jednocześnie zapewniają odpowiednią szczelność.

Płyty warstwowe można podzielić pod kątem wielu kategorii, m.in. ze względu na wykorzystanie- na dachowe, ścienne oraz do sufitów podwieszanych; ze względu na rodzaj rdzenia- pianka poliuretanowa, wełna mineralna, styropian.
Niewątpliwie płyty warstwowe są nie tylko łatwym w stosowaniu materiałem, ale też spełniają wszystkie kryteria nawet najbardziej wymagających klientów.

Zobacz nasze starsze artykuły o architekturze:

About the author