Piaski Koło Gostynia

Piaski Koło Gostynia
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

W dniu 25.04.2018r odbyła się wycieczka do Art- Zagrody w Dymaczewie Starym, która dostarczyła dzieciom wiele radości. Pszczółki, Motyle i Stokrotki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Rezultatem było upieczenie pysznych drożdżówek. W drugiej pracowni – ceramicznej pod okiem instruktora stworzyły piękne gliniane miski. W pracowni stolarskiej- dzieci po raz pierwszy miały okazję trzymać papier ścierny i stworzyły drewniane kotki. Atrakcji było wiele, radośni i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola. Dokumentacja zdjęciowa- Galeria -Wycieczka do Art Zagrody

Szanowni Państwo!!!

W 26.05.2018r. odbędzie się Mały Bieg Bł.E.Bojanowskiego. Prosimy o ubranie dzieci w biało- czerwone stroje.

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych (zajączki, kurczaczki, baranki itp.). Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, środa 28 marca 2018 r. Już od rana dzieci czekały na Zajączka widząc ślady jakie zostawił w przedszkolu. Po śniadaniu wszyscy wyruszyliśmy na poszukiwanie smakołyków na placu zabaw. Trzeba przyznać, że Zajączki bardzo sprytnie ukryły niespodzianki, gdyż niektóre dzieci długo ich szukały. Każdy jednak znalazł słodkie upominki. Cieszymy się, że Zajączki o nas pamiętały!!! Dokumentacja zdjęciowa – Galeria – Zając 2018.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY- Przedszkolaki i pożegnały zimę spacerując ulicami ze zrobioną wspólnie Marzanną. Mamy nadzieję, że zima wreszcie ustąpi miejsca kolejnej porze roku i wiosna zawita do nas pełną parą. Tymczasem na zajęciach panuje nastrój wiosenny. Możemy zaprezentować kolorowe, papierowe kwiatki oraz kącik przyrodniczy- stworzyliśmy własną uprawę cebulek jadalnych oraz kwiatowych. Przedszkolaki kolejno pełnią dyżur i zajmują się podlewaniem cebulek. Dokumentacja zdjęciowa – Galeria – Marzanna 2018r.

Podczas ferii przedszkolaki brały udział w atrakcjach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym ,,Na końcu świata przygody Misia i Kacpra Pirata”, a także w zajęciach muzycznych ,,Granie na niczym” prowadzonych przez zawodowych muzyków.

Zabawy sensoryczne u dzieci pobudzają zmysły, zachęcają do wąchania, dotykania, słuchania i poznawania otoczenia. Dziecko w ten sposób poznaje nie tylko siebie, ale także zjawiska zachodzące wokół. Okazuje się, że do świetnej zabawy nie potrzeba drogich zabawek.

Dzieci z grupy Bajkowe Ludki uwielbiają pracować nie tylko z masą solną.W dniu 08.02.2018r ,dwa dni przed rozpoczęciem ferii zimowych realizowaliśmy temat dotyczący jaskiniowców. Chcieliśmy choć w niewielkim stopniu poczuć jak to jest chodzić boso po nierównym podłożu- jak jaskiniowcy. Wykonaliśmy masę z mąki, oleju, wody i naturalnych barwników, z której stworzyliśmy tzw. dywan sensoryczny (praca elementami metody Sensoplastyka). Został on posypany grochem, kawą w ziarnach, fasolą i makaronem. Bose nóżki spacerowały po dywanie wzdłuż i wszerz. Zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości. Dokumentacja zdjęciowa-Galeria-Zabawy sensoryczne 2018r.

Zobacz nasze starsze artykuły o architekturze:

About the author