Ochrona mienia

Ochrona mienia
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

ochrona-mienia-9Choć w życiu podobno bardziej chodzi o to, by „być”, niż „mieć”, to jednak wciąż o pewną sferę rzeczy materialnych zadbać należy. Po pierwsze dlatego, że praktyka życia codziennego pokazuje smutną i brutalną prawdę, że samym „być” sobie nie pojemy. Funkcjonowanie na odpowiednim poziomie nie uwłaczającym istocie ludzkiej, wymaga od nas pewnego nakładu finansowego, więc także posiadania pewnych środków. Innymi słowy, należy coś „mieć” na swoim koncie bankowym, aby „być” w komfortowym, bezpiecznym i zdrowym stanie.

Kiedy już coś mamy, powinniśmy o to dbać. Pewnego rodzaju ochrona mienia jest normalną i powszechnie stosowaną praktyką mającą na celu uniemożliwienie roztrwonienie czy zniszczenie dostępnego kapitału. Chodzi po prostu o to, by z czasem mieć raczej coraz więcej, nie coraz mniej. Taki jest prawidłowy i ogólnie przyjęty schemat życiowy.

Nie chodzi w tym wszystkim o to, by maksymalnie zafiksować się na punkcie „więcej”. Grunt to znaleźć odpowiedni złoty środek i odnaleźć w życiu coś jeszcze: szczęście.

Zobacz nasze starsze artykuły o architekturze:

About the author