Miniaturowe przetworniki piezo

Miniaturowe przetworniki piezo
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Uslugi ciecia laserem (5)Przetworniki wykorzystujące efekt piezoelektryczny składają się z obudowy oraz generatora. Sam generator jest bardzo małym elementem ? czułym na drgania i zmiany napięcia elektrycznego. Dlatego też obudowa pełni istotne funkcje gwarantujące generatorowi piezo odpowiednie funkcjonowanie.
Dzięki zastosowaniu efektu piezoelektrycznego udaje się skutecznie przenosić zmiany napięcia i potencjału elektrycznego na odkształcenia na ściankach kryształu, które prowadzą do zmiany potencjału i napięcia na przeciwne. Dlatego też układy piezo znajdują powszechne zastosowanie w rozlicznych układach zamiany i pomiaru siły, gdzie pozwalają na bieżąco mierzyć funkcjonowanie najróżniejszych przepływów w sposób cyfrowy ? także ciśnienia czy objętości gazu.
Układy skonstruowane z piezo generatora i obudowy można także spotkać chociażby w laboratoriach, gdzie służą do pomiaru prędkości albo drgań w danym układzie. W przemyśle są podstawą funkcjonowania linii produkcyjnych i układów kontroli jakości. Mogą być montowane za pomocą przewodów, ale częściej są to pin-y. Posiadają rozmaite zakresy częstotliwości i tonów.

Zobacz nasze starsze artykuły o architekturze:

About the author