Domy z drewna

Domy z drewna
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

Domy z drewna (5)Domy z drewna ostatnio zyskują coraz bardziej na popularności. Najbardziej wykorzystywane są w turystyce. Pełnią rolę domków letniskowych.  Ale nie tylko.  Niektórzy ludzie posiadają piękne domy z drewna w górach lub nad morzem, na Mazurach.
Domy z drewna mają wiele zalet.  Nie są jednak bez wad. Świetne jest w nich to, że wyglądają na prawdę pięknie. Dają nam poczucie, iż jesteśmy niezwykle blisko natury, przyrody. Są również oryginalne i niespotykane często. Budzą ogromny zachwyt. Do ich wad zaliczyć można to, że domy z drewna nie są tak trwałe jak te na przykład murowane. Łatwo mogą ulec spaleniu, czy zostać zniszczone przez huragan. Budowle z cegieł charakteryzują się większą odpornością na żywioły. W odróżnieniu od tych z drewna.
Takie domy z drewna jednak są doskonałą odskocznią od miejskiego zgiełku. Pozwalają nam na wyciszenie się. Sprawdzają się doskonale jako miejsce regeneracji sił i odpoczynku. Dlatego są tak popularne w turystyce w najbardziej atrakcyjnych regionach naszego kraju.

Zobacz nasze starsze artykuły o architekturze:

About the author