Deweloper – Tarnów

Deweloper – Tarnów
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

deweloper (10)Jak rozpocząć działalność deweloperską?
Deweloper to niejako inwestor nieruchomości. Może on ubiegać się o kredyt deweloperski, ale tylko w przypadku gdy posiada już grunt pod inwestycję. Konieczne jest wpłacenie wkładu własnego w wysokości minimum 20% inwestycji. Nie jest to wbrew pozorom trudne – banki uznają tutaj np. przedwstępne umowy podpisane z klientami.
Przed rozpoczęciem pracy należy przygotować projekt i biznesplan. Warto posiłkować się przy tym doświadczeniem specjalistów w tej dziedzinie. W tej chwil sytuacja na rynku mieszkaniowym jest bardzo dobra, więc okres na inwestycje jest bardzo korzystny.
Procedury bankowe także nie powinny sprawiać kłopotów, zwłaszcza deweloperem działającym na rynku minimum 6 miesięcy. Najważniejsze jest by poprzedni okres finansowy (roczny) był dodatni. Kredyt deweloperski udzielany jest na cały okres trwania inwestycji. Uruchomiony jest on w transzach w czasem karencji na spłatę raty kapitałowej (na który deweloper może mieć wpływ).
Spłata zaciągniętych zobowiązań zaczyna się w momencie podpisywania umów z klientami. Każde sprzedane mieszkanie oznacza konieczność spłacenia kolejnej części kredytu. Teoretycznie jest on udzielany na okres 5 lat.

Zobacz nasze starsze artykuły o architekturze:

About the author