Budownictwo – definicja

Budownictwo – definicja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Budownictwo - definicjaBudownictwo rozumiane jest jako taka działalność człowieka w wyniku której wznoszone są obiekty budowlane. Działalność ta podlega pod inżynierię lądową, która jest wąską gałęzią wiedzy technicznej stosowanej przy budowaniu, a jej głównym zadaniem jest wznoszenie obiektów budowlanych.

Do definicję budownictwa wpinany jest również ogół działań mających związek z działanie przebudowy, odbudowy, modernizacji i konserwacji obiektów, które już zostały zbudowane. Obiekty te możemy podzielić na wodne i lądowe. Oczywiście zajęciem budownictwa jest także rozbiórka tychże obiektów, np. z powodu, iż nie spełniają one wysokich wymogów technicznych pod względem bezpieczeństwa lub też muszą zostać zrównane z ziemią z powodu konieczności ich usunięci z działki budowlanej. Taka sytuacja ma miejsce częstokroć w przypadku, gdy na działce tej ma powstać inny obiekt budowlany.

W Polsce istnieje wiele uczelni, które prowadzą szkolenie na kierunku budownictwa. Wiele z owych uczelni doskonali talenty matematyczne oraz wyobraźnię.

Zobacz nasze starsze artykuły o architekturze:

About the author