Bloczki betonowe

Bloczki betonowe
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Bloczki betonowe – najlepszy wybór

Każdy, kto buduje swój dom, chciałby aby był on solidny i trwały, służył przez wiele lat. Dlatego bardzo istotny jest materiał, który wybierzemy na poszczególne jego elementy, a więc fundamenty, ściany, stropy i dach.
Bardzo dobrym drobnowymiarowym materiałem budowlanym, służącym zarówno do budowania ścian konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych, działowych oraz fundamentów, jest bloczek betonowy. Jest on świetną alternatywą dla cegieł czy pustaków.
Dlaczego właśnie bloczek betonowy?
Bloczki betonowe, jak sama nazwa mówi, wykonuje się z betonu na kształt prostopadłościanu. Produkowane są z różnych klas betonu, o różnej wytrzymałości mechanicznej, w zależności od potrzeb i wymagań, jakie mają spełniać. Ich wymiary także mogą być różne.
Dużą zaletą tych bloczków jest fakt, że wykonane z nich ściany nie są grube, z czym wiąże się więcej przestrzeni wewnątrz budynku. Mur może więc być jednowarstwowy, a i tak współczynnik ciepła ścian postawionych z bloczka, będzie porównywalny z dwukrotną grubością ścian dębowych. A co jeszcze jest ważne, takich ścian nie trzeba tynkować ani deskować.
To jednak nie koniec zalet bloczków betonowych, dochodzi do nich jeszcze łatwość obróbki oraz odporność na warunki atmosferyczne. Jednak jedną z największych zalet tego produktu jest konkurencyjna cena. Bloczki betonowe są bowiem nieraz dwa razy tańsze od cegieł.
Jeżeli chodzi o ich wykorzystanie, najczęściej stosowane są do stawiania fundamentów, ale właściwie użyć je można wszędzie tam, gdzie kiedyś używało się cegieł.
Czy warto je więc zastosować w swoim domu? Na pewno tak!

Zobacz nasze starsze artykuły o architekturze:

About the author